سوغات کاشان

سوغات مرغوب کاشان را از کجا تهیه کنیم

کلوچه سنتی کاشان

درست است که کاشان را به گلابش می‌شناسند، ولی گلاب تنها سوغاتی نیست که می‌توان از کاشان برای کسی برد. سوغات کاشان طیف زیادی از شیرینی های خوشمزه را هم شامل می‌شود. اما چشیدن مزه ی اصیل سوغات خاطره شیرین سفر را دوچندان می کند. اما سوغات مرغوب کاشان را از کجا تهیه کنیم؟

 

کلوچه سنتی کاشان

کلوچه کاشان هم یکی دیگر از سوغاتی های خوشمزه این شهر است. در هنگام نوروز کلوچه های کاشان در همه خانه های شهر دیده می شود و از دیرباز این رسم هم چنان باقی بوده است. کلوچه های کاشان از از آرد سبوس دار گندم، شکر،روغن نباتی یا حیوانی، هل، زعفران و مغز پسته برای تزئیین روی آن تهیه می‌شود. کلوچه اصیل بایستی ترد و زبر و مقدار هل و زعفران آن به اندازه باشد. کلوچه کاشان بایستی بعد از اینکه در دهان قرار میدهید به سرعت نرم (به اصطلاح آب) شود. همچنین استفاده از روغن حیوانی گوسفندی در کوچه کاشان عطرو طعم بهتری به آن خواهد داد. کلوچه سنتی قنادی گردو یکی از وشمزه ترین و خوش خوراک ترین این کلوچه هاست.

 

باقلوا سنتی کاشان

باقلوا، یکی از شیرینی های اصیل کاشان است که کاشانی ها علاوه بر هدیه و سوغات به گردشگران، در مراسمات خود هم از آن استفاده می کنند. از آن جایی که در این شیرینی از پنج نوع مغز که شامل گردو، بادام،فندق، پسته و بادام هندی است استفاده می شود بسیار مغذی است . شاید باقلواهای شهر های دیگر را تجربه کرده باشید؛ اما طعم باقلوای کاشان چیز دیگری است که به شما پیشنهاد می کنیم، حتما آن را امتحان کنید. یکی از مشخصه های اصلی باقلوا مقدار مغز استفاده شده در آن می باشد، چاشنی های این شیرینی که شامل گلاب، هل و زعفران می باشد، بایستی از بهترین مواد اولیه باشد تا طعمی بی نظیر به باقلوای اصیل کاشان دهد. باقلوای سنتی قنادی گردو تولید شده با بهترین مغز ها به باقلوای پر مغز کاشان معروف است. که از طریق همین سایت هم می توانید آنرا تهیه کنید.

قطاب مخصوص کاشان

شیرینی قطاب را شاید به شهر یزد بشناسید اما باید بدانید از دیرباز کاشان قطاب منحصر به فرد خود را دارد که بسیار خوشمزه است. درون قطاب کاشان از نارگیل، شکر و بادام آسیاب شده و رویه آن با پسته، پودر قند و پودر خرفه روکش شده است.

گلاب و عرقیات کاشان

بدون شک گلاب ایران به خصوص گلاب کاشان یکی از ممتاز ترین گلاب ها در دنیا بوده که علاوه بر خواص دارویی دارای ویژگی های بهداشتی و خوراکی نیز دارد. گلاب اصل، شفاف ، روشن ، بدون رسوب است، از گل مناطق مرغوب تهیه شده باشد و بوی آن بوی مطبوع گل محمدی و فاقد بوی ترشیدگی است. طعم گلاب نیز سنگین و كمی مایل به تلخی است ولی اگر حلق را بسوزاند در آن از اسانس استفاده شده است.

اگر به کاشان آمدید حتما به یکی از شعب قنادی گردو هم سری بزنید و از طعم فوق العاده خوشمزه شیرینی های سنتی و پرمغز آن لذت ببرید.

کارگاه تولیدی قنادی گردو : کاشان خیابان امیرکبیر بعد از چهارراه سلمان

تلفن سفارشات 03155339925 داخلی 3

شعبه 1 قنادی گردو: کاشان انتهای خیابان غزنوی نبش میدان 12 فروردین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.